OKUYORUM

7 Aralık 2013 Cumartesi

DİKİLMESİ PLANLANANLAR2013 Nisan ayı 106 -107-108 numaralı kalıp
bunu bluz olarak dikmek istiyorum
kumaşı hazır kalıp hazır
cesaret aranıyor...

4 yorum:

 1. Sevgili Hobimanik, dikiş geçmişinizi bilmediğim için, cümlelerimi bu yöndeki bilgi eksikliğime verirsiniz umarım;) çok yenisiniz çünkü yanlış yönlendirmek istemem ve çalışmalarınızı bilmiyorum. O nedenle şayet deneyiminiz şimdilik azsa daha kolay bluz, tünik tarzı düşünebilirsiniz, yok deneyimim söz konusu diyorsanız. Hayır durmayınız bence hemen başlayınız dikmeye, bizler de ilgiyle takip ederiz;)) Sevgi ve selamlarımla.

  YanıtlaSil
 2. sevgili handan hn yorumunuzu görünce çoook sevindim anlatamam... eh işte biraz biliyorum ama çok zamandır dikmiyorum ama sizleri sessizce izlerken bende tekrar dikişe başlamak için heveslendim. ama diğer bloglarda kolay bir model olduğu söylendiği için bu modelde karar kıldım ancak bazı dikilenleri görünce sanki yakanın bira dağınık olduğunu görünce tereddüt ettim... o sebeple kesmeye cesaret edemedim hala...

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,
  Bu elbisenin bluz versiyonunu diktim. Hatta şu anda üzerimde. Dikişi çok kolay, yalnız yakası tam oturmuyor. Birkaç denemeden sonra yakaya ikişer pli daha ekleyerek yakayı biraz toparlayabildim. Bedeni de çok bol geldi. Yaka bol, beden bol çuvalımsı bir şey oldu. Yanlardan daraltarak düzelttim. Yani model fikir olarak iyi de patronu pek resimde görüldüğü gibi değil.

  YanıtlaSil
 4. bende biraz tereddüt etmiştim ama kestim, diktim ve yaka ve kolları yapmaya geldi sıra bitince göreceğiz bakalım yakanın nasıl duracağını... sağolun yorumlarınız için beni cesaretlendiriyor.

  YanıtlaSil