OKUYORUM

23 Temmuz 2014 Çarşamba

-9 ORTAYA KARIŞIK

Bırakmadım diyete devam Ramazan dolayısıyla biraz esnek de olsa diyete devam etmekteyim ve başladığım günden 9 kilo daha zayıfım.

En çok da dikiş dikerken anlıyorum eksildiğimi ölçülerimde farklar gözle görülür düzeyde...

Canım babam geçirdiği kazada kalçasını kırmıştı. Ameliyatla kalça protezi takıldı. Bu dönemde zor ve sıkıntılı günler yaşadık. Olayın kaza olması sebebiyle hastane karakol adliye arasında mekik dokuduk.

Trafik polisinin tutmuş olduğu kaza raporunu okuyunca tam bir şok yaşadık.

Trafiğe kapalı bir alanda yoldan karşıya geçtiği esnada elektirikli bisiklet kendisine çarpmış ancak söz konusu raporda asli kusurlu babam olmuş neymiş efendim karayolları kanununa göre .... madde gereğince yayalar yaya kavşağı, ışık ve trafik polisinin olmadığı yerde kaza geçirirlerse tüm kusur yaya aitmiş, e tamam da kardeşim yola açılan tüm girişler barikatla kapatılmış araç, bisiklet, motosiklete kapalı bir alanda hemde yaya kaldırımına 20-30 cm kalmışken kaza meydana gelmiş, rapora göre tam tersi bir durum mevcut?

Şimdi kendi acısıyla mı uğraşacak, hatayı düzeltmek adliyelere mi taşınacak hangisine üzülsek bilemedik. 

Urlada oturuyorum babamın olayından beri özellikle kaldırımlarda yürümeye calışıyorum ama ne mümkün 

Kaldırımlara mevcut gerekli budamalar yapılmadığı için yerlere kadar uzanıp geçit vermiyor, yeni dikilen palmiyeler şemsiye gibi açıldığı için yola inmeden geçmek mümkün değil, kaldırımlara park eden araçlar yüzünden kaldırımlardan yürümek mümkün değil (bazı yerlerde kaldırım bile yok, yola inip yürüseniz suçlu sizsiniz. Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz ne yapcaz...

Ayrıca elektirikli bisikletlerin ehliyetsiz kullanılmasına karşıyım. Saatte 70 Km hız yapabilen giden bir aracın ehliyetsiz kullanılabilmesine karşıyım 

Sıklıkla karşılaştığım bir durum 9-10 yaşlarında çocuklara dahi kullandırılmasına (aileler nasıl izin veriyorlarsa) 
Bu kadar sitem yeter heralde Mübarek Kadir Gecenizi kutlarım her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. 

1 yorum: