OKUYORUM

23 Temmuz 2014 Çarşamba

-9 ORTAYA KARIŞIK

Bırakmadım diyete devam Ramazan dolayısıyla biraz esnek de olsa diyete devam etmekteyim ve başladığım günden 9 kilo daha zayıfım.

En çok da dikiş dikerken anlıyorum eksildiğimi ölçülerimde farklar gözle görülür düzeyde...

Canım babam geçirdiği kazada kalçasını kırmıştı. Ameliyatla kalça protezi takıldı. Bu dönemde zor ve sıkıntılı günler yaşadık. Olayın kaza olması sebebiyle hastane karakol adliye arasında mekik dokuduk.

Trafik polisinin tutmuş olduğu kaza raporunu okuyunca tam bir şok yaşadık.

Trafiğe kapalı bir alanda yoldan karşıya geçtiği esnada elektirikli bisiklet kendisine çarpmış ancak söz konusu raporda asli kusurlu babam olmuş neymiş efendim karayolları kanununa göre .... madde gereğince yayalar yaya kavşağı, ışık ve trafik polisinin olmadığı yerde kaza geçirirlerse tüm kusur yaya aitmiş, e tamam da kardeşim yola açılan tüm girişler barikatla kapatılmış araç, bisiklet, motosiklete kapalı bir alanda hemde yaya kaldırımına 20-30 cm kalmışken kaza meydana gelmiş, rapora göre tam tersi bir durum mevcut?

Şimdi kendi acısıyla mı uğraşacak, hatayı düzeltmek adliyelere mi taşınacak hangisine üzülsek bilemedik. 

Urlada oturuyorum babamın olayından beri özellikle kaldırımlarda yürümeye calışıyorum ama ne mümkün 

Kaldırımlara mevcut gerekli budamalar yapılmadığı için yerlere kadar uzanıp geçit vermiyor, yeni dikilen palmiyeler şemsiye gibi açıldığı için yola inmeden geçmek mümkün değil, kaldırımlara park eden araçlar yüzünden kaldırımlardan yürümek mümkün değil (bazı yerlerde kaldırım bile yok, yola inip yürüseniz suçlu sizsiniz. Bu ne lahana turşusu bu ne perhiz ne yapcaz...

Ayrıca elektirikli bisikletlerin ehliyetsiz kullanılmasına karşıyım. Saatte 70 Km hız yapabilen giden bir aracın ehliyetsiz kullanılabilmesine karşıyım 

Sıklıkla karşılaştığım bir durum 9-10 yaşlarında çocuklara dahi kullandırılmasına (aileler nasıl izin veriyorlarsa) 
Bu kadar sitem yeter heralde Mübarek Kadir Gecenizi kutlarım her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. 

ELBİSE DİKELİM ETKİNLİĞİ

İlk katıldığım etkinlik sevgili çiğdem namı diğer Dikiş Dersi, tarafından düzenlenen Ceket Manto Etkinliği idi ama büyük bir hevesle kestiğim diktiğim mantoda bazı ön uzun arka kısa- kolun bir yarısı uzun bir yarısı kısa gibi basit hatalar yapmışım düzelteceğim diye kuşa çevirdim  ancak bir çocuğa olur heralde ama göstermeye utandığımdan yayınlamadım.
Bu etkinlikten sonra bir daha etkinliğe katılacağım demeye utandım önce dikmeye çalıştım.

Dikiş Dünyam tarafından düzenlenen Elbise Dikelim Etkinliği için hazırladığım elbise çoktan bitti ancak son zamanlarda yaşadıklarımız yüzünden ancak fotoraflayabildim.

Tabii herkes bitireli neredeyse yıl oldu ve ortaya harika elbiseler çıktı. Bakalım mı tık tık
Diğerlerinin yanında benimki Hilkat garibesi gibi çıkmış fotoğrafta ama üzerimde daha güzel duruyor.
Yeni fotoğrafları çekmek farz oldu sanki... 
Sevgiler...

22 Temmuz 2014 Salı

MERHABA... ETEK DİKELİM ETKİNLİĞİ

Üzüntülü bir dönemin ardından ben geldim.
Söylenecek çok şey var ama...
Neyse bu arada Amatör Terziler Külübünün düzenlediği etek dikelim etkinliği için diktiğim eteğimi bu gün giydim ve fotoğrafladım. (işin en zor kısmı)

En basitinden dar etek kumaşını Uşak Bursa Kumaş Pazarından almıştım. 
Tüm bloglarda çiçekli pantolon etek görünce evdeki kumaş yığınına rağmen gidip bu çiçekli kumaşı aldım. İnsanın kendi diktiğini giymesi gurur verici. 

9 Temmuz 2014 Çarşamba

KAZA...

Canım babam 29/06/2014 günü elektrikli bisikletin trafiğe kapalı bir alanda kendisine çapması sebebiyle kalçasın da meydana gelen kırık sebebiyle hastanede...